Partizan – Napredak 3:2 uz preokret

Fudbaleri Napretka savladani su na gostujućem terenu od ekipu Partizana, u prvoj utakmici 17. kola Superlige. Viđeno je čak pet pogodaka, dva crvena kartona i sijaset propuštenih šansi – i još jednom je Napredak odigrao dobar meč. Partizan je novu pobedu u Superligi Srbije zabeležio posle preokreta. Gosti iz Kruševca pružili su dobru partiju, vodili sa 2:0, ali su na kraju crno-beli stigli do celokupnog plena.

“Čarapani” su iskoristili prvu ozbiljniju šansu na meču i poveli pogotkom u 19. minutu – Gobeljić bio strelac. Partizan u 36. minutu ostaje sa deset igrača na terenu, jer je sudija Đokić, zbog simuliranja, pokazao drugi žuti karton za Đurđevića. Kruševljani su iskoristili brojčanu prednost na terenu, kao i grešku Balažica i Miletića. Vukanović uspeva da izađe sam pred Kljajića i da rutinski iskoristi priliku za pogodak.

Ali, na kraju prvog dela susreta Leonardo postiže pogodak, pa Napredak na odmor ide sa samo jednim golom prednosti.

U nastavku se igra rasplamsava. U 55. minutu je dosuđen penal za Partizan, jer je Leković oborio Božinova. Sudija je i njemu dodelio drugi žuti karton i poslao ga na klupu. Leonardo je bio siguran strelac, i Partizan stiže do poravnanja.

Konačan rezulat susreta je postignut u 86. minutu. Gol Napretka je pogodio Alan Stevanović posle solo akcije. Njegov udarac ka golu je zakačio Simonovića, lopta je promenila smer i završila iza Petrovića.

Iza meča su se čuli različiti komentari, kakvi već prate ovakve susrete u kojima ne dominira veliki klub koji igra kao domaćin, ali najviše na račun sudije za koga mnogi misle da je prilično pokvario utakmicu.

Napredak je trenutno i dalje četvrti sa 31 bodom, ali ostali susreti ovog kola tek predstoje. U svakom slučaju, navijače Napretka mogu samo da raduju dobre igre kluba iz Kruševca i stabilnost u ovom delu šampionata.

U narednom kolu će Napredak u Kruševcu dočekati Metalac iz Gornjeg Milanovca, a igra se u sredu, 30.11.2016.