Pet medalja u Sloveniji

Srpski badminton podmladak osvojio je pet odličja na jakim međunarodnim turnirima u Sloveniji.

Na turniru Svetskog juniorskog kupa, Team Slovenia Junior International 2018, naši reprezentativci, iako znatno mlađi od rivala, stigli su do postolja u dve konkurencije. Sergej Lukić i Mihalo Tomić prigrabili su bronzu u muškom dublu, dok su Tomić i Marija Sudimac osvojili odličje istog sjaja u mešovitom dublu.

Zlato, srebro i bronza skor je srpskih reprezentativaca na 24. TEM Slovenia Youth International 2018 u Mokronogu koji su se na ovom turniru ogledali samo u konkurenciji igrača i igračica uzrasta do 15 godina.

Aleksandar Jovičić i Viktor Petrović osvojili su trofej u muškom dublu savladavši u finalu domaći par Kevin Lin Lenarčič, Jaka Perič Marovt (3:0).

U muškom singlu Petrović je stigao do vicešampionske titule pošto je u borbi za zlato izgubio od Italijana Luke Zoua.

Treće odličje, i to bronzano, delo je Nine Bogdanović i Anđele Vitman.