Pobeda i proslava titule

Kolo kojim se završava ova sezona u Prvoj ligi Srbije fudbaleri kruševačkog Napretka odigrali su danas na svom terenu, pred svojim navijačima. Utakmica protiv Bežanije nije imala rezultatski značaj, ali je unapred najavljena proslava osvajanja titule i povratka u elitni rang srpskog fudbala svakako obavezivala. I, ne tako lako, Napredak je ostvario pobedu od 3:2 (0:1), a titula je proslavljena na stadionu, sa navijačima.

Kao iznenađenje na današnjoj utakmici, poveli su gosti, golom Perića iz 23-eg minuta, i sa vođstvom gostiju se otišlo na poluvreme. U nastavku je, na samom početku, već u 47-om minutu Marković izjednačio rezultat, a u 67-om Sekidika doveo Napredak u vođstvo. Gosti se, ipak, nisu predavali, pa je do novog izjednačenja doveo Lekić u 79-om minutu susreta. Konačan rezultat je postavio Sekidika svojim drugim golom na dva minuta pre isteka regularng dela susreta.

NAPREDAK: Stojanović, Đurović, Todorović, Radmanovac, Pavlović, Šakić, Vulić, Sarajlin, Marković, Ristić, Sekidika

BEŽANIJA: Matek, Valentić, Matović, Gojković, Lekić, Brujić, Lukić, Perić, Stojanović, Mijailović, Janjić