PODELJEN NOVAC ZA MEDIJE: Najviše para dobile lokalne televizije

0

Grad Kruševac će ove godine za sufinansiranje proizvodnje medijskih sadržaja radi ostvarivanja javnog interesa izdvojiti 20.000.000 miliona dinara a poznato je i ko će dobiti najviše para.

Najviše novca dobiće Radio-televizija Kruševac za tri registrovana medija, čak 11.640.000 dinara što je 58,2% od ukupnog iznosa. TV Kruševac je pripalo 7,5 miliona, Radio Kruševcu 2,5 miliona a portalu 1,64 miliona dinara.

ADD Production (TV Plus) i TV Jefimija dobili su identičan iznos sredstava, po 2.390.000 dinara – 1.950.000 za televiziju i 440.000 za portal.

Novinama “Grad” je komisija dodelila 1.440.000 dinara – million za novine i 440.000 za portal dok je “Pobedi” pripalo milion dinara.

Pored ove četiri medijske kuće sredstva su još dobili i Rubin radio plus (440.000 dinara), Jelena Đoković – Agencija Bella (500.000 dinara) i portal Lazarica d.o.o. (200.000 dinara).

Odbijeno je ukupno 17 prijava medija i agencija iz Beograda, prokuplja, Niša, Aleksandrovac ali i Kruševca što prethodnih godina nije bila praksa.

Inače, ove godine komisiju koja je odlučivala o raspodeli sredstava činili su Branimir Grulović, novinar u penziji iz Beograda, Aleksandar Simić iz Beograda i Slađana Aleksić iz Vranja.

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.