Seniorska bronza za Mariju Sudimac u miksu

Mešoviti par Marija Sudimac – Andrija Doder osvojio je bronzanu medalju na turniru Svetskog kupa u badmintonu, održanom u Sofiji.

Srpski miks je u meču vrednom odličja savladao austrijsku kombinaciju Dominik Stipsits, Serena Au Jong (21:13, 21:16). Izvanredno izdanje pokazao je i potom u duelu za finale koje je posle tri uzbudljiva seta izgubio od indijskog para Ašit Surja, Pranjal Prabhu Čimulkar (21:15, 24:26, 21:17), potonjeg osvajača srebrnog odličja.

Sudimčeva je blistala posle turnira u Sofiji na kojem, pored mešovitog dubla, umalo nije stigla i do medalje u ženskom singlu. Pobedama nad Grkinjom Teodorom Lambrianidou (21:10, 21:6) i Jermenkom Lilit Pogosijan (21:19, 21:11) stigla je do četvrtfinala ove konkurencije u kojem je poražena od znatno iskusnije Špankinje Sare Penalver Pereire (21:9, 21:14), inače pobednice  turnira.