Fudbalerke bez polufinala Kupa

Kruševljanke, sa samo 10 igračica koje su otputovale u Suboticu, gotovo da nisu imale nikakvu šansu za prolaz u polufinale Kupa Srbije. To se znalo i pre meča, i tokom meča se samo potvrdilo. Fudbalerke Spartaka će verovatno odbraniti duplu krunu i u ovoj sezoni, jer su u četvrtfinalu Kupa ubedljivo savladale Napredak sa čak 11:0. “Golubice” su u drugom poluvremenu postigle čak 8 pogodaka, a četverostruki strelac bila je kapiten Slović.

I pored ogromne inicijative i velikog broja šansi za domaću ekipu, na poluvreme se otišlo sa samo 3:0, jer je mlada Jovana Petrović na golu gostiju dugo odolevala. Nastavak susreta je Spartaku doneo veliku pobedu. U ovom periodu igre postigle su čak 8 golova.

Spartak – Napredak 11:0 (3:0)

Marenić 6′, Slović 37′, 80′, 83′, 84′, Radojičić 40′, 86′, Filipović 53′, 65′, Ilić 68′, Mekuko 82′

Spartak: Kostić (Cetinja), Krstanoska (Mostarac), Vajda, Slović, Frajtović (Mekuko), Ilić, Radojičić, Filipović, Pavlović, Matić, Marenić (Baka).

Napredak: Petrović, Radovanović, Bradić, Kričak, Bondžić, Poljaković, Mrđa, Sretenović, Vučićević, Josić.