GRAĐANI PROTIV NAPREDNJAKA: Verbalni dueli, bez ozbiljnijih incidenata!
Večerašnji protest građana Kruševca ispred prostorija SNS, kao i kontraskup pristalica ove stranke, protekao je bez većih incidenata, samo uz verbalno prepucavanje.
Na poziv Zbora građana Kruševca, upućenog preko društvenih mreža, oko 150 građana se okupilo kod Spomenika kosovskim junacima i krenulo ka prostorijama SNS u Balkanskoj ulici. Policija im je preprečila put kod zgrade NSZ ali su se građani snašli i Čupićevom ulicom i kroz dvorište OŠ “Jovan Popović” stigli do prostorija SNS gde ih je dočekalo oko 150 pristalica ove stranke ali i jake policijske snage.

Usledilo je oko sat vremena verbalnog prepucavanja. Građani su skandirali “Gašiću lopove”, “Aco Šiptare”, „Prodali ste Kosovo“, „Vratićete pare“, „Uhapsite Vučića“, “SNS mafija”, „Ruke su vam krvave“ dok su simpatizeri i članovi naprednjaka odgovarali sa “Aco Srbine”, „Ne damo vam Srbiju“, „Ne damo vam Kruševac“…
Na strani SNS-a primećni su lokalni funkcioneri i direktori javnih preduzeća kao i predsednica GO SNS Nevena Đurić Nikitović. Pre dolaska građana ispred prostorija SNS svojim stranačkim kolegama obratio se i Bratislav Gašić, ministar odbrane u Vladi Srbije.
Nakon nekih sat vremena građani su okrenuli leđa protorijama SNS i održali 16 minuta tišine za 16 žrtava nesreće na novosadskoj Železničkoj stanici.
Oko 50 pripadnika policije u uniformama i civilu, sa desetak vozila, sve vreme je razdvajalo suprotstavljene tabore i vodilo računa da ne dođe do nekog ozbiljnijeg incidenta.
Comments are closed.