Luka Milić osvojio srebrnu i dve bronzane medalje u Turskoj

Luka Milić, član Badminton kluba “Zmajevi”, osvojio je srebrnu medalju na Prvenstvu Balkana u badminton, u kategoriji igrača do 17 godina.

U finalu muškog singla Milić je poražen od Mesuta Sezera iz Turske sa 19:21, 21:13, 23:21. Na putu ka finalu Milić je savladao Grka Mariosa Bouliosa 2:0, Turčina Jusufa Jasara 2:1 i njegovog sunarodnika Kubilaja Sadija, takode s 2:1 u setovima.

Reprezentacija Srbije na Balkanijadi u Bursi

U paru sa 13-godišnjim klupskim drugom Sergejem Lukićem Luka Milić je osvojio bronzanu medalju u muškom dublu.

Ekipa Srbije za koju su nastupili Luka Milić, Nenad Milošević, Aleksa Lutovac, Sergej Lukić, Marija Sudimac i Anja Velemir osvojila je bronzanu medalju.

Balkanski šampionat u Bursi protekao je bez ikakvih problema uprkos pokušaju vojnog puča u Turskoj koji se desio u noći izmedu petka i subote. Predstavnici generalnog konzulata Srbije u Istanbulu su sve vreme bili u kontaktu sa našim reprezentativcima a srpski tim je tokom čitavog boravka u Turskoj bio bezbedan bez obzira na veoma dramatične događaje koji su se odigravali.