U Napretku ogorčeni na sudijsku šaradu u Jagodini!

„Derbi južne pruge“ Napredak – Radnički zasluženo je pripao Nišlijama ali je početak susreta obeležio još jedan protest navijača zbog sumnjivih radnji u srpskom fudbalu.

Nakon što je sudija Milorad Mažić dao znak za početak utakmice oko 2.500 gledalaca na stadionu „Mladost“ je okrenulo leđa terenu i tako ispratilo prvih 60 sekundi utakmice želeći da ukaže da je mnogo toga trulo u fudbalskoj a pre svega sudijskoj organizaciji.

Fudbaleri Napretka su teško oštećeni u Novom Sadu kada je pobedonosni gol Vojvodina postigla u trećem minutu nadoknade iz ofsajda. Kruševljani nisu bili zadovoljni ni suđenjem protiv Crvene zvezde u Kruševcu a kap koja je prelila čašu je sudijska šarada na utakmici Omladinske lige Srbije Jagodina – Napredak.

U važnoj utakmici 27.kola Omladinske lige Srbije,koja je bila derbi začelja, omladinci Napretka podelili su plen sa vršnjacima iz Jagodine,rezultatom 1:1
Napredak je veći deo drugog poluvremena igrao sa devet  igrača, jer je u 64.minutu “pocrveneo” Gajić, a samo 3. minuta kasnije i Palurović.
Sa  devetoricom  Napredak je poveo golom Kvekveskirija u 74. minutu, da bi domaći izjednačili već u 77. golom Stojanovića.
Iako je utakmica produžena diskutabilnih šest minuta domaćin nije uspeo da osvoji sva tri boda, što je očigledno bila želja sudije Srđana Obradovića. Pitanje koje se neizostavno nameće je „Po kom šablonu se vrši delegiranje sudija za Omladinsku ligu Srbije obzirom da je glavni sudija, koji sudi i Superligu, Srđan Obradović iz Jagodine?
Učestvovanje u sportu uči mlade timskom radu, liderstvu, samodisciplini, odgovornosti, toleranciji, razvija njihove veštine savladavanja različitih problema, uči ih istrajnosti, poštovanju autoriteta, razvija radne navike, jača njihov karakter, samopoštovanje i samopouzdanje.
Da li ih već na početku, pretencioznim odlukama ljudi u crnom, treba naučiti da kradu, lažu i simuliraju?! Da li nam treba takva omladina?“, pitaju se ljudi iz FK Napredak u saopštenju koje je prosleđeno medijima.

U centru pažnje tako se ponovo našao sudija Srđan Obradović iz Jagodine.

Crno-bele pristalice su ovom arbitru iz Jagodine posvetili  transparent na utakmici protiv Javora “Srđan Obradović – zlatna kopačka Crvene zvezde!”, zamerajući mu deljenje pravde na utakmicama Crvena zvezda – Partizan i Crvena zvezda – Vojvodina.

Obradović je na „večitom derbiju“  bio peti arbitar i bio je smešten iza gola kod južne tribine stadiona “Rajko Mitić”. Tada nije signalizirao da je lopta prešla liniju nakon čega je Crvena zvezda postigla gol.

Na zvaničnom vajber četu Fudbalskog kluba Partizan se pojavila fotografija na kojoj se Obradović nalazi u društvu kolege Bojana Milića iz Kruševca.

“Rešio je ovo prvenstvo, ali je moj brat!!!”, našalio se Milić u komentaru na račun kolege ispod zajedničke fotografije.