АКЦИЈА ПОЛИЦИЈЕ: Ухапшен директор „БИН Комерца“
У великој акцији полиције ухапшен је Б. Ц. (1972), одговорно лице „БИН Комерц“ из Крушевца, због сумње да је приликом нелегалног процеса производње ксантата, у дужем временском периоду и упркос забрани рада, емитовао велике количине опасне материје у ваздух.
Он се сумњичи и да је одговоран за избијање пожара у кругу ове фирме, 5. фебруара ове године.
Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да је заједничком, координисаном акцијом сузбијања еколошког криминала припадника Министарства унутрашњих послова и ресорних институција и надлежних тужилаштава, расветљено више десетина кривичних дела против животне средине и ухапшено пет особа, међу којима су одговорна лица привредних друштава, за које се сумња да су прибавили имовинску корист од 539 милиона динара.
У оквиру ове акције, у којој је учествовало 20 полицијских управа, спречен је увоз седам цистерни са 180.000 литара опасног отпада у Србију и том приликом, ухапшена је Н. С. Р. (1988), одговорно лице „Вулкан импорт“ из Баточине, док је за другим одговорним лицем овог предузећа И. И. (1983) расписана потрага. Сумња се да су они увозили опасне материје које су касније продавали привредним друштвима као сировину и тако остварили имовинску корист од око 33 милиона динара.
Такође, ухапшен је Б. Ц. (1972), одговорно лице „БИН Комерц“ из Крушевца сумње да је приликом нелегалног процеса производње ксантата, у дужем временском периоду и упркос забрани рада, емитовао велике количине опасне материје у ваздух. Он се сумњичи и да је одговоран за избијање пожара у кругу ове фирме, 5. фебруара ове године.
Ухапшени су и одговорна лица „Гриком Лештане“ М. Р. (1970) и С. Р. Р. (1972) који се сумњиче да су на државном и приватном земљишту нелегално саградили три акумулациона језера из којих су, у дужем временском периоду, ископавали песак и шљунак и тако прибавили имовинску корист од око 506 милиона динара.
У акцији је ухапшен и Б. П. (1971) из Власотинца, који се сумњичи да је извршио кривично дело оштећење животне средине, тако што је изградњом два акумулациона језера, променио ток реке Јелашнице, чиме је у великој мери оштетио животну средину и угрозио еко-систем.
Осумњичени су, уз кривичне пријаве, приведени надлежним тужилаштвима.