Sportski pregled

Marija Sudimac, članica Badminton kluba “Zmajevi”, osvojila je dve zlatne medalje na juniorskom “Kupu Beograda 2017”.

Sudimčeva je prigrabila najsjajnija odličja u kategoriji igrača do 17 godina pobedivši u ženskom singlu i u ženskom dublu, u tandemu sa svojom klupskom saigračicom Sarom Lončar.

Uspešni su bili i ostali članovi Badminton kluba “Zmajevi”. Andrej Stolić je bio najbolji u konkurenciji do devet godina a u kategoriji igrača uzrasta do 11 godina osvojio je bronzanu medalju.

Viktor Petrović je osvojio srebrne medalje u konkurenciji igrača do 15 i do 17 godina starosti i u konkurenciji parova.

Nina Bogdanović je bila najbolja među devojčicama do 15 godina starosti.

U 12.kolu Prve regionalne lige Zapad košarkaši Napredak Juniora savladali su Crnokosu sa 99:81 dok je Prva petoletka bila uspešnija od Jagodine – 89:88.

Kruševljani su četvrti na tabeli a u poslednjoj utakmici prvog dela prvenstva naredne subote gostuju kod Zekasa 75 u Rači.

Odbojkaši Napretka 037 pretrpeli su i četvrti uzastopni poraz. Sa 3:2 poraženi su od ekipe Smederevo Carina. Trenutno su osmi na tabeli a u poslednjoj utakmici u ovoj godini 22.decembra dočekaće beogradski Partizan.