СПОРТСКИ ПРЕГЛЕД: Напредак испустио победу у зауставном времену!

У 35. колу доигравања за опстанак у Супер лиги Србије фудбалери Напретка одиграли су 2:2 са Колубаром у Лазаревцу.

Напредак је повео голом Чечарића у 18. минуту а домаћини су изједначили у 42. голом Ђурановића из пенала. Гости су поново повели у 80. минуту. Матић је био прецизан са беле тачке. Бод Колубари донео је Ђокић у четвртом минуту надокнаде времена.

Ионако слабе изгледе да опстане у Првој лиги Трајал је погоршао играјући 1:1 са Лозницом. Теоретски, “гумари” могу до опстанка уколико у преостала два меча убележе две победе а Металац два пораза.

У Српској лиги Исток Мешево је са 2:0 поражено од Власине.

У Зони “Запад” кључа на врху! Пет кола пре краја Рембас има 60 бодова, Морава 1918 из Ћуприје 58 а Јединство 1936 57. Јединство је освојило три бода у Мајдеву док је Жупа прегазила ОФК Лугомир са 7:0. Виноградар из Злегиња је одиграо 2:2 са Јединством из Мијатовца док је четвртопласирани Трстеник ППТ са 2:1 победио Младог борца у Седларима.

Фудбалерке Напредак Јуниора су са 6:0 победиле Москву у Новом Саду.

Рукометашице Напретка су са 42:28 декласирале Халас Јожефа у Ади. Напредне суботе, у последњем колу, дочекују Раднички из Београда и тада  ће прославити повратак у друштво најбољих.