SPORTSKI PREGLED: Napredak ispustio pobedu u zaustavnom vremenu!

U 35. kolu doigravanja za opstanak u Super ligi Srbije fudbaleri Napretka odigrali su 2:2 sa Kolubarom u Lazarevcu.

Napredak je poveo golom Čečarića u 18. minutu a domaćini su izjednačili u 42. golom Đuranovića iz penala. Gosti su ponovo poveli u 80. minutu. Matić je bio precizan sa bele tačke. Bod Kolubari doneo je Đokić u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Ionako slabe izglede da opstane u Prvoj ligi Trajal je pogoršao igrajući 1:1 sa Loznicom. Teoretski, “gumari” mogu do opstanka ukoliko u preostala dva meča ubeleže dve pobede a Metalac dva poraza.

U Srpskoj ligi Istok Meševo je sa 2:0 poraženo od Vlasine.

U Zoni “Zapad” ključa na vrhu! Pet kola pre kraja Rembas ima 60 bodova, Morava 1918 iz Ćuprije 58 a Jedinstvo 1936 57. Jedinstvo je osvojilo tri boda u Majdevu dok je Župa pregazila OFK Lugomir sa 7:0. Vinogradar iz Zleginja je odigrao 2:2 sa Jedinstvom iz Mijatovca dok je četvrtoplasirani Trstenik PPT sa 2:1 pobedio Mladog borca u Sedlarima.

Fudbalerke Napredak Juniora su sa 6:0 pobedile Moskvu u Novom Sadu.

Rukometašice Napretka su sa 42:28 deklasirale Halas Jožefa u Adi. Napredne subote, u poslednjem kolu, dočekuju Radnički iz Beograda i tada  će proslaviti povratak u društvo najboljih.