Poraz u Kupu prekinuo pobedničku seriju

Prejak je danas bio niški Radnički za fudbalere Napretka. Utakmica osmine finala Kupa Srbije igrana danas na stadionu pod Bagdalom završeba je pobedom Nišlija od 0:2. Strelci za goste bili su Ašćerić u 33. i Marjanović u 57. minutu.

Dobro su bili pokriveni napadači kruševačkog tima, Beljić i Damnjanović, i to je, uz dve neiskorišćene šanse na početku meča, dovelo do slabije igre domaćih. Sa druge strane, Radnički je odigrao dobro i svoje šanse iskoristio na najbolji način.

Posle ovog meča ostaje žal za daljim plasmanom u Kupu, ali i velika očekivanja u nastavku sezone na proleće – Napredak je na dobrom putu da se već ove sezone vrati u elitu srpskog fudbala.

Napredak-Radnički 0:2
Napredak-Radnički 0:2 (Foto: FK Napredak)

NAPREDAK: Janković, Zonjić, Projić, Simonović, Frimpong, Gobeljić, Ivelja (Nešović 62′), Markoski, Beljić (Lemajić 81′), Luković (Ndaye 62′), Damnjanović

RADNIČKI:Jovanović, Živković, Bulatović, Lakić, Tomić, Bogdanović, Đuričković (Blažić 64′), Marjanović (Krstić 86′), Ašćerić, Jovanović (Mijoković 85′), Zemljanuhin