USPEH NA TURNIRU U BUGARSKOJ: Dve bronzane medalje za Saru Lončar

Članice Badminton kluba Zmajevi osvojile su tri bronzane medalje na turniru u bugarskom gradu Haskovo.

Mihajlo Tomić i Sara Lončar postali su vicešampioni u mešovitom dublu. Njih dvoje su u finalu poraženi od turske kombinacije Taha Emirhan Budak, Jasemen Bektaš. Prethodno su bili bolji od engleskog para Aleks Grin, Estel Van Luven (2:1) u polufinalu, Rumuna Mihnea Crakiuna i Aleksandre Soare (2:0) u četvrtfinalu, Nemca Dala Auchinleka i Bugarke Jeni Jeleve (2:0) u osmini finale, te Kipranina Andreasa Theodotoua i Marise Firile (2:0) u prvom kolu.

Do bronze Evropskog kupa u Bugarskoj Sara Lončar je stiga i u konkurenciji ženskih dublova. Sara Lončar i Anđela Vitman su nakon pobede nad Kiprankama Ioanom Antoniou i Marisom Firilom (2:0) poklekle u polufinalnom duelu protiv bugarske kombinacije Tanja Ivanova, Mihaela Zlatanova (2:0).

Uporedo sa sa Bulgarian U17 International 2019 u Haskovu je održan i Bulgarian U13/U15 International 2019. I na ovom turniru Srbija je stigla do postolja. Nina Bogdanović je osvojila bronzu u ženskom singlu uzrasne kategorije do 15 godina. Nakon tri pobede u E grupi srpska reprezentativka se plasirala među 16 najboljih. U osmini finala bila je bolja Turkinje Tugče Jurtalan (2:0), a potom je u četvrtfinalu savladala njenu sunarodnicu Eke Terzi (2:0). U polufinalu je izgubila od Bugarke Joane Jordanove (2:0).