Pobeda vaterpolista Srbije

Pred prepunim tribinama otvorenog bazena u Kruševcu vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je izabrani tim Australije.

Srbija je do kraja druge četvrtine dominirala odbranom imala i povela sa 5:0. Australijanci su  tek u 13.minutu  postigli  gol a nakon toga igra je bila ravnopravnija.

U poslednju četvrtinu Srbija je ušla sa vođstvom od 10:5 da bi u poslednjoj deonici “kenguri” zaigrali nešto bolje i smanjili prednost na podnošljivih 8:12.

Utakmica je imala humanitarni karakter a sav prihod od prodatih ulaznica namenjen je Dečjem odeljenju kruševačke bolnice.

Treća, poslednja, trening utakmica između Srbije i Australije igra se večeras u Kragujevcu.

Srbija – Australija 12:8 (3:0, 4:3, 3:2, 2:3)

Bazen Sportski centar Kruševac. Gledalaca 1500. Sudije: Stanojević (Srbija) i Hodžer (Australija). Igrač više: Srbija 5 (2), Australija 5 (1). Peterci: Srbija 2 (2)

SRBIJA: G.Pijetlović, Lazić 1, V. Rašović , Ranđelović, Ćuk, Vico 1, Ubović 1 , Subotić 1 , Jakšić, Filipović 4, Vasić 1, S. Mitrović 2, Dobožanov, Drašović , Stojanović 1. Selektor. Savić.

AUSTRALIJA: Slejd, Holis 1, Put, Kajes 2, Pauer 1 , Fanon , Gilhrist 1, Ford 1 , Janger 1 , Nikolas 1, Ford, Edvard, Hrisantmos, Kremers, Kerns. Selektor: Fatović