SPORTSKI PREGLED: Crno-beli odneli čitav plen

Fudbaleri Napretka poraženi su od beogradskog Partizana sa 2:0.

Gosti su poveli u nadoknadi vremena prvog poluvremena a konačan rezultat postavio je autogolom Jovanović u 74. minutu.

U narednom kolu Napredak gostuje kod Radničkog u Nišu.

Trajal je ubeležio i osmu uzastopnu pobedu u Srpskoj ligi Istok. „Gumari“ su sa 2:0 pobedili Timočanin iz Knjaževca i imaju pet bodova više od drugoplasirane Jagodine.

Jedinstvo 1936 je bilo bolje od OFK Sinđelića iz Niša sa 2:0 dok je Meševo sa 2:1 pobedilo Radnički iz Svilajnca.

U Zoni „Zapad“ Morava 1918 iz Ćuprije je sigurna na prvom mestu a prate je timovi iz Rasinskog okruga. Župa je minimalnim rezultatom pobedila Mladog borca iz Sedlara dok je Temnić 1924 u komšijskom derbiju nadigrao Levač u Rekovcu sa 5:2.

Trstenik PPT je sa 4:0 pregazio Kušiljevo dok je u okružnom derbiju Vinogradar iz Zleginja sa 3:1 bio bolji od ekipe Majdevo – Kupci.

U 5. kolu Prve lige Srbije fudbalerke Napredak Juniora ukljižile su četvrtu pobedu. One su sa 4:0 bile bolje od ekipe Prave dame iz Starih Banovaca.

Rukometašice Napretka su pretrpele i treći uzatsopni poraz. U prvoj utakmici na domaćem terenu u novoj sezoni izgubile su od Bekamenta sa 28:23.

Odigrano je i 2. kolo Prve lige Zapad u rukometu. Rukometaši Kruševca poraženi su na svom terenu od Lokomotive iz Lapova sa 24:23 dok je Župa odigrala 26:26 sa Mačvom u Bogatiću.