Pobeda Napretka u pripremnoj utakmici

Iako je rezultat bio u drugom planu, fudbaleri Napretka su protiv niškog Radničkog pobedili u probnom meču odigranom u okviru priprema za novu sezonu. Napredak je u komšijskom susretu bio bolji od Nišlija i na Čairu je slavio sa 2:1 (1:1).

Povele su Nišlije golom Mrševića u 33. minutu iz jedanaesterca. Mrežu Radničkog tresli su Vulić u 45. i Gobeljić u 76. minutu.

Startne postave su činili mladi igrači, kao i oni koji su na probi. Tek su u drugom poluvremenu zaigrali igrači koji bi trebalo da budu nosioci igre kad krene šampionat.

U prvom poluvremenu više od igre imali su “čarapani”. Napadi Kruševljana bili su tečniji i organizovaniji, lopta se kretala na polovini domaćih, ali terenska nadmoć nije rezultirala golom. Tako je prvi do prednosti došao domaći sastav. Mitrović je presekao pas gostiju u odbrambenoj liniji i ušao u šesnaesterac, gde je oboren. Penal je realizovao Aleksandar Mršević.

Izjednačenje su Kruševljani uspeli da izbore u poslednjim momentima prvog dela igre. Slobodan udarac sa 18 metara koji je izveo Vulić, golman nišlija je nepomično otpratio na putu ka mreži.

Drugo poluvreme je ma teren dovelo potpuno drugačije sastave timova, ali je viđeno malo šansi. Tempo je opao, čemu je doprinelo i toplo vreme, a više prilika za pogodak imao je Napredak. Posle dobre akcije Kruševljana Gobeljić je savladao Konovalova (76. minut) za konačnih 2:1.

RADNIČKI: Perić, Anđelković, U. Mitrović, Jovanović, Mršević, Bogdanović, Kardović, Petković, L. Mitrović, N. Mitrović, Mordatenko. Igrali su još: Konovalov, M. Mitrović, Stanković, Tomić, Kozubaev, Stevanović, Apostolović, Arsić, Mrkić, Krstić, A. Jovanović, Stoiljković, Branković, Stefanović

NAPREDAK: Janković, Miličić, Radmanovac, Simonović, Filipović, Šakić, Vulić, Nešović, Ilić, Sekidika, Majdevac. Igrali su još: Petrović, Varga, Zonjić, Frimpong, Projić, Šljivić, Markoski, Sarajlin, Urošević, Vukanović, Stanojević, Krstić, Gobeljić